Сучасна діяльність ДП «Ізюмське лісове господарство»

Державне підприємство «Ізюмське лісове господарство» – це одне з найбільших підприємств  не лише  Харківської області,

а й Лівобережної України, де під хвойними і листяними лісами зайнято 53 тис. гектарів. В господарсько-адміністративному відношенні лісгосп розділений на 9 лісництв. Садиби лісгоспу та лісництв повністю озеленені. Ці маленькі парки засаджені екзотичними рослинами і є гідною прикрасою нашого степового краю.

Одним із головних завдань лісівників є турбота про якісний посадковий матеріал. Його використовують для створення нових лісових насаджень . Сіянці  вирощують  в розсадниках, в парниках  та в теплицях.  В поточному році лісівниками було створено лісових культур на площі 138 га.

Важливою проблемою ведення лісового господарства є шкідливі комахи та хвороби лісу. В наших лісах з’явилися нові види шкідників, які дуже швидко розповсюджуються ( всихання гектара лісу відбувається за 4-6 тижнів). Тому в лісогосподарській діяльності проводяться активні заходи з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження шкідників.

Також лісгосп приділяє значну увагу охороні лісів від пожеж. Тому на балансі підприємства є 8 пожежних станцій, оснащені пожежними машинами на базі високопрохідних автомобілів ЗІЛ-131 (на балансі лісгоспу10 машин), Камаз, пожежна машина на базі танку та пожежна машина всюдихід. Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах району існує мережа пожежно-спостережних пунктів та систем відеоспостереження. Завдяки цьому в 2018 році було ліквідовано 7 лісових пожеж: дві пожежі природного фактору (блискавка) та 5 – людська недбалість.

Підприємство закуплено нове обладнання в деревообробні цехи. Завдяки цьому виробництво збільшило потужність, за сутки переробляється від 30 до 50 кубів круглого лісу в полуавтоматичному режимі. В майбутньому планується збільшити виробництво, забезпечивши створення нових робочих місць.

За І півріччя 2018 року ДП «Ізюмське лісове господарство» забезпечило виконання усіх запланованих фінансово-економічних показників. За звітний період від рубок формування та оздоровлення лісів заготовлено 17500 куб. м  ліквідної деревини. Обсяг реалізації продукції склав 13 млн. грн. Це в порівнянні з минулим роком – збільшення на 7%. Підприємством сплачено до бюджетів усіх рівнів 6 млн. грн. податку, з них в місцевий бюджет – 1 млн 700 грн. А прибуток підприємства складає 65 тис грн.

Також требо зазначити, що підприємством забезпечено зменшення енергоспоживання на 6000 КВт (в грошовому еквіваленті це майже 15 тис. грн.) та підвищення рівня освітленості за рахунок модернізації зовнішнього та внутрішнього освітлення на підприємстві.

Всі ці показники свідчать про те, що ДП «Ізюмське лісове господарство» динамічно розвивається і вносить гідний вклад в розвиток району.